korfbol savez srbije
Ministarstvo omladine i sporta

Prvenstvo Srbije u korfbolu 2013

Poslednja treća odlučujuća  utakmica plej of završnice prvenstva pokazala je da susreti KK Beograd i Zemun uvek predstavljaju poslasticu za gledaoce i neizvesni su do samog kraja.

Finalna utakmica plej of-a prvenstva Srbije

Objavljeno: ponedeljak, 20 maj 2013.
Konačan rezultat Poluvreme
Beograd - Zemun 16 : 17 (16 : 16) 10 : 10
KK Beograd:
Jelena Janković kap. (1), Olivera Jovanović (1), Bojana Janković (3), Маја Vujičić, Nadežda Petković (od 50 min.), Radovan Bojanić (3), Filip Popović (1), Filip Garić (6) i Davor Pejović (1).

KK Zemun:
Kristina Savanović kap. (2), Marina Kovijanić, Dina Stojanović, Sanja Todorovska (2), Miloš Ignjatović (8), Slavko Ignjatović (3), Darko Milanović (1),Miodrag Ristić (1) i Marko Jokić (od 52 min.).
Prvo poluvreme je proteklo u izjednačenoj igri koja je na mahove bila ispunjena nervozom koja je rezultirala greškama igrača na obe strane. Na odmor se otišlo sa rezultatom 10:10.

Drugo poluvreme protiče u boljoj i efikasnijoj igri Beograda koji u 12 minutu nastavka dolazi do rezultata 14:11. U nastavku u 19 minutu Zemun izjednačuje rezultat na 14:14 da bi zatim Beograd ponovo poveo sa 15:14.
U tom periodu utakmice došlo je do kraćeg prekida izazvanog koškanjem dva igrača a zatim i potpuno neočekivanim upadom u teren igrača i stručnog štaba sa obe klupe a potom i jednog dela gledalaca iz publike. Ovaj izgred je veoma brzo okončan a sankcionisani su dva igrača i treneri oba tima. Ipak ovaj neželjeni događaj je bacio senku na inače odličnu i zanimljivu utakmicu.

Posle vođstva KK Beograd od 16:14 u 54 minutu KK Zemun u nervoznoj završnici u poslednjih 5 minuta postiže 2 poena te je konačan rezultat glasio 16:16.

Ponovila se prošlogodišnja završnica prvenstva gde su akteri bili ponovo KK Beograd i KK Zemun. U produžnom vremenu “zlatni korf” postigli su igrači KK Zemun i tako osvojili titulu prvaka Srbije za 2013. godinu.

Najbolji muški strelac ovogodišnjeg prvenstva je Miloš Ignjatović, najbolji ženski strelac Sanja Todorovska a za najboljeg igrača prvenstva proglašen je Slavko Ignjatović, svi iz redova prvaka KK Zemun.