korfbol savez srbije
Ministarstvo omladine i sporta

Prvenstvo Srbije u korfbolu 2013

Danas je odigrana prva utakmica plej of-a prvenstva Srbije za 2013. godinu između KK Beograd i KK Zemun.
Izveštaj sa današnje utakmice možete pronaći ispod.

Prva utakmica plej of-a prvenstva Srbije

Objavljeno: subota, 11 maj 2013.
Konačan rezultat Poluvreme
Beograd - Zemun 11 : 10 (10 : 10) 4 : 4
KK Beograd:
Jelena Janković kap. (2), Olivera Jovanović (1), Maja Vujičić, Bojana Janković, Nadežda Petković (od 44 min.), Marko Popović (1), Filip Popović (3), Dušan Beronja, Filip Garić (od 4 min.), Radovan Bojanić (od 9 min.)(3) i Davor Pejović (od 52 min.)(1).

KK Zemun:
Kristina Savanović kap. (3), Marina Kovijanić (1), Dina Stojanović , Sanja Todorovska (1), Miloš Ignjatović (2), Slavko Ignjatović (1), Darko Milanović, Marko Jokić (2) i Miodrag Ristić (od 54 min.).

U prvoj utakmici plej of razigravanja u kojem KK Beograd i KK Zemun odlučuju o pobedniku seniorskog korfbol prvenstva Srbije za 2013. godinu posle izjednačenog rezultata nakon prog poluvremena (4:4) a takođe i po završetku regularnog vremena (10:10) i ovog puta kao i nekoliko prethodnih okršaja ova dva kluba, odlučio je “zlatni” korf u produžetku utakmice.
Pobedu korfbol klubu “Beograd” doneo je Filip Popović u 3 minutu produžnog vremena.

Prvo poluvreme je proteklo u donekle nervoznoj igri sa dosta grešaka na obe strane ali sa izjednačenim rezultatom.
Nastavak igre u drugom poluvremenu za samo 7 minuta doneo je prednost boljoj ekipi Zemuna od 3 poena (4:7). Beograd je uspeo da izjednači rezultat u 19 minutu drugog poluvremena (8:8). Do kraja regularnog dela utakmice Zemun je 6 minuta pre kraja ponovo poveo sa 2 korfa prednosti (8:10) ali igrači Beograda su uspeli da izjednače. U produžnom vremenu KK Beograd je imao više sreće i pogodtkom u 3 minutu produžetka ostvaruje prvu pobedu za titulu prvaka za 2013. godinu.

Plej of se igra do ostvarene dve pobede tako da će se već  u nedelju, 12. maja u 12 časova u dvorani „Slodes“ igrati druga utakmica finalnog dela prvenstva Srbije. Ukoliko taj susret ne odluči pobednika, treća, poslednja utakmica biće odigrana narednog vikenda.